Kredyt w programie "Mieszkanie dla Młodych"

Program „Mieszkanie dla młodych” to program pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Polega on na otrzymaniu jednorazowej dopłaty do wkładu własnego kredytu.

Realizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) przy współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju (MIiR) oraz innymi Bankami kredytującymi. Na dzień 17 stycznia 2014 już 7 banków podpisało umowy z BGK na udzielanie kredytów w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. To bardzo dobra informacja dla młodych osób zainteresowanych programem, ponieważ większa konkurencja uczyni ofertę kredytów MdM z dopłatą korzystniejszą.

Oto aktualna na dzień 17 listopada lista banków udzielających kredyty w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”:

Lp. Nazwa Instytucji Kredytującej  Data, od której Instytucja Kredytująca przyjmuje wnioski o finansowe wsparcie
1 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna 02.01.2014
2 Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna 02.01.2014
3 Getin Noble Bank Spółka Akcyjna 04.02.2014
4 Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna 01.04.2014
5 Alior Bank Spółka Akcyjna 03.02.2014
6 SGB-Bank Spółka Akcyjna 10.02.2014
7 Bank Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna 31.03.2014

źródło: BGK

 

W pierwszej kolejności klient, zainteresowany programem MdM powinien zadeklarować chęć zaciągnięcia kredytu z dopłatą „Mieszkanie dla młodych”. W bankach jest to osobny produkt kredytowy z nazwą wskazującą na MdM.

W drugim kroku bank zweryfikuje czy spełniamy kryteria w programu MdM i określi wielkość dopłaty do kredytu.

Aby skorzystać z programu „Mieszkanie dla Młodych” musimy zaciągnąć kredyt w wysokości minimum 50% wartości nabywanej nieruchomości. Minimalny okres, na który możemy wziąć kredyt z dopłatą to 15 lat. Należy pamiętać, że im dłuższy okres kredytowania tym mniejsza rata. Możemy także zwiększyć swoją zdolność kredytową poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Jeśli jednak chcemy kredyt spłacić w krótszym okresie czasu – możemy zaciągnąć go na 15 lat a następnie nadpłacać raty skracając jednocześnie okres kredytowania. W takim wypadku banki pobierają jednak często dodatkową opłatę.

W kolejnym kroku określona zostanie nasza zdolność kredytowa. Po otrzymaniu niezbędnych informacji dotyczących głównie naszych zarobków i innych naszych zobowiązań bank obliczy przybliżoną ratę kredytu i sprawdzi czy będziemy w stanie ją spłacać.

Po złożeniu wniosku kredytowego rozpocznie się proces analizy kredytowej. Bank poprosi o naszą umowę z deweloperem i sprawdzi wycenę nabywanej nieruchomości. W przypadku otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej podpiszemy z bankiem umowę kredytową.

Przy wypłacie kredytu bank pomniejszy kwotę  kapitału o kwotę dopłaty MdM co jest równoznaczne z spłatą części kapitału i zmniejszeniem rat.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą mieszkań spełniających kryteria programu „Mieszkanie dla młodych"!

 

Twój Parzniew Miasto Ogród II ul. Działkowa, Parzniew pod Pruszkowem

 

Strategiczna lokalizacja osiedla Twój Parzniew Miasto Ogród II w pobliżu autostrady A2 zapewni szybką komunikację. Do autostrady jest zaledwie 3 km, zatem w 15 minut można dojechać do Centrum Warszawy. Niezmotoryzowanym gwarantujemy możliwość odbycia bezpiecznej podróży nowoczesną, monitorowaną szybką kolejką podmiejską oddaloną o 1,5 km od osiedla. Pociągi SKM kursują co kwadrans, a podróż do stacji Warszawa Śródmieście trwa ok. 20 min. Osiedle Twój Parzniew Miasto Ogród II jest tak dobrze skomunikowane z Centrum Warszawy, że zaczęto o nim mówić „Parzniew - nowa dzielnica Warszawy”.

  • wygodne i przestronne mieszkania o pow. od 54 do 120 m2
  • mieszkania 2-5 pokojowe, jedno i dwupoziomowe
  • tylko 15km od Centrum Warszawy
  • obszerne tarasy i balkony widokowe
  • ciche windy z poziomu podziemnych garaży
  • dużo zieleni

Komunikacja