Program MdM - "Mieszkanie dla młodych"

Kupno swojego pierwszego mieszkania to najczęściej znaczne obciążenie dla ludzi w młodym wieku. W związku z tym, 1 stycznia 2014 roku uruchomiony został rządowy program z dopłatami „Mieszkanie dla młodych” w skrócie zwany MdM.  

 

Wielkość dofinansowania w ramach programu MdM:

  • Dofinansowanie do wkładu własnego kredytu uzyskać będzie można maksymalnie do 50 m2 lokalu - nie więcej jednak niż powierzchnia kupowanego mieszkania. Dla większych nieruchomości dopłata i tak naliczona zostanie do 50 m2.
  • Podstawowa dopłata przeznaczona osób samotnych i małżeństw bez dzieci to 10% wartości mieszkania obliczanej według średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych dla danej gminy.
  • 15% otrzymają wnioskodawcy z dziećmi (zarówno przysposobionymi, jak i biologicznymi). Ci, którym w ciągu 5 lat urodzi się lub zostanie przysposobione trzecie lub kolejne dziecko, mogą otrzymać dodatkowe 5%.

 

Przykłady w ramach programu MdM dla Warszawy:

Stawki obowiązujące w I kwartale 2014 roku zgodnie z danymi opublikowanymi prze BGK.

Bezdzietne małżeństwo kupujące mieszkanie o powierzchni 40 mk2 w Warszawie otrzyma ponad 21 tys. zł (10% z 40 m2 x 5331,50 zł), a rodzina z dziećmi może liczyć na niemal 32 tys. zł (15% z 40 m3 x 5331,50 zł).

Aktualna tabela wartości średnich wskaźników przeliczeniowych kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych znajduje się na stronie BGK.

 

Przydatne informacje:

Start programu „Mieszkanie dla Młodych”

Zasady uczestnictwa w programie „Mieszkanie dla młodych”

Kredyty z dopłatą MdM

 

Spełniasz kryteria programu MdM?

Nie zwlekaj zapoznaj się z naszą ofertą!

 

Inwestycja Twój Parzniew Miasto Ogród II ul. Działkowa, Parzniew (Pruszków)

 

Strategiczna lokalizacja osiedla Twój Parzniew Miasto Ogród II w pobliżu autostrady A2 zapewni szybką komunikację. Do autostrady jest zaledwie 3 km, zatem w 15 minut można dojechać do Centrum Warszawy. Niezmotoryzowanym gwarantujemy możliwość odbycia bezpiecznej podróży nowoczesną, monitorowaną szybką kolejką podmiejską oddaloną o 1,5 km od osiedla. Pociągi SKM kursują co kwadrans, a podróż do stacji Warszawa Śródmieście trwa ok. 20 min. Osiedle Twój Parzniew Miasto Ogród II jest tak dobrze skomunikowane z Centrum Warszawy, że zaczęto o nim mówić „Parzniew - nowa dzielnica Warszawy”.

  • wygodne i przestronne mieszkania o pow. od 54 do 120 m2
  • tylko 15km od Centrum Warszawy
  • mieszkania 2-5 pokojowe, jedno i dwupoziomowe
  • ciche windy z poziomu podziemnych garaży
  • obszerne tarasy i balkony widokowe
  • dużo zieleni

Komunikacja