Start programu „Mieszkanie dla Młodych”

Od 1 stycznia 2014 roku ruszył rządowy program z dopłatami „Mieszkanie dla młodych”. Program ma być realizowany w okresie 5 lat. Ma nim zostać objętych około 130 tys. mieszkań. Na dopłaty dofinansowujące wkład własny przeznaczone będzie 3,5 mld zł. Środki na program „Mieszkanie dla młodych” przesyłane będą w rocznych transzach. Oznacza to, że większe szanse na otrzymanie dopłaty mają te osoby, które złożyły wniosek o dofinansowanie wkładu własnego na początku danego roku kalendarzowego. W 2014 roku na cel programu zostanie przeznaczona kwota 600 mln zł., w 2015 r. - 715 mln zł, w 2016 r. - 730 mln zł., w 2017 r. - 746 mln zł oraz w 2018 r. - 762 mln zł.

Za realizację programu MDM odpowiedzialny jest Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) wraz z wraz z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju. W połowie grudnia 2013 r. bank BGK podpisał już pierwsze umowy o współpracy z dwoma innymi bankami - bankiem PKO BP oraz z bankiem Pekao SA.

W dniu 15 stycznia 2014 Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowę z Getin Noble Bank. A dzień później do grona banków wspierających program MdM dołączyły: Alior Bank S.A, BOŚ Bank S.A. oraz dwoma bankami zrzeszającymi banki spółdzielcze: Bank BPS S.A. i SGB Bank S.A.

Należy się spodziewać, iż do programu „Mieszkanie dla młodych” w najbliższym czasie dołączać będą kolejne banki, które aktualnie są w trakcie przygotowywania odpowiednich produktów, zgodnych z wytycznymi programu.

Docelowo program ma być dostępny w większości banków na obszarze całego kraju.

Aktualna lista instytucji kredytujących znajduje się na stronie BGK -  wykaz instytucji kredytujących przyjmujących wnioski o finansowe wsparcie

Przydatne informacje:

Zasady uczestnictwa w programie „Mieszkanie dla młodych”

Wielkość dofinansowania w ramach programu MdM

Kredyty z dopłatą MdM

 

Spełniasz kryteria programu „Mieszkanie dla Młodych"?

Zapoznaj się z naszą atrakcyjną ofertą.

Nie zwlekaj liczba mieszkań jest ograniczona!

 

Twój Parzniew Miasto Ogród II ul. Działkowa, Parzniew (Pruszków)

 

Strategiczna lokalizacja osiedla Twój Parzniew Miasto Ogród II w pobliżu autostrady A2 zapewni szybką komunikację. Do autostrady jest zaledwie 3 km, zatem w 15 minut można dojechać do Centrum Warszawy. Niezmotoryzowanym gwarantujemy możliwość odbycia bezpiecznej podróży nowoczesną, monitorowaną szybką kolejką podmiejską oddaloną o 1,5 km od osiedla. Pociągi SKM kursują co kwadrans, a podróż do stacji Warszawa Śródmieście trwa ok. 20 min. Osiedle Twój Parzniew Miasto Ogród II jest tak dobrze skomunikowane z Centrum Warszawy, że zaczęto o nim mówić „Parzniew - nowa dzielnica Warszawy”.

 

  • tylko 15km od Centrum Warszawy
  • wygodne i przestronne mieszkania o pow. od 54 do 120 m2
  • mieszkania 2-5 pokojowe, jedno i dwupoziomowe
  • obszerne tarasy i balkony widokowe
  • ciche windy z poziomu podziemnych garaży
  • dużo zieleni

Komunikacja